Profile Builder - en to no translation catalogue (97 entries)

en: Welcome to Profile Builder!
no: Velkommen til Profile Builder

en:  lets you customize your website by adding a front-end menu for all your users, giving them a more flexible way to modify their user-information or to register new users.
no: lar deg skreddersy dine nettsider ved å legge til en front-end meny for alle dine brukere, dette gir dem en mer fleksibel måte å endre sin brukerinformasjon eller for deg som administrator å registrere nye brukere.

en: Also, grants users with administrator rights to customize basic fields or to add new ones.
no: Lar også brukere med administratorrettigheter mulighet til å skreddersy grunnleggende felter eller legge til nye

en: To achieve this, just create a new page, and give it an intuitive name(e.g. Edit Profile).
no: For å legge til denne funksjonen, opprett en ny side og gi den et fornuftig nacn f.eks (Rediger min profil)

en: Now all you need to do is add the following shortcode(for the previous example):
no: Alt du trenger å gjøre nå er å legge til følgende kode f.eks:

en: Publish your page and you are ready to go!
no: Publiser din side og så er alt klart til bruk

en: You can use the following shortcodes:
no: Du kan bruke følgende shortcodes:

en: for a log-in form.
no: for en innloggingsform.

en: to add a registration form.
no: for å legge til en registreringsform

en: to grant users a front-end acces to their personal information(requires user to be logged in).
no: for å gi tilgang til front-end aksess til brukerens personlige informasjon (krever at bruker er logget inn)

en: Users with administrator rights have access to the following features:
no: Brukere med administrator rettigheter har tilgang til følgende:

en: add a custom stylesheet/inherit values from the current theme or use one of the following built into this plugin: default, white or black.
no: legg til en skreddersydd stylesheet fra din eksisterende theme eller bruk en av de allerede innebygde i denne pluginen: default, hvit, eller svart

en: select whether to display or not the admin bar in the front end for a specific user-group registered to the site.
no: velg om du ønsker å vise administratormenyen på front-endgrensesnittet for utvalgte brukergrupper registrert på siden.

en: select which information-field can users see/modify. The hidden fields' values remain unmodified.
no: velg hvilke informasjonsfelter brukere kan se/endre. Skjulte felt forblir uendret

en: add custom fields to the existing ones, with several types to choose from: heading, text, textarea, select, checkbox, radio, and/or upload.
no: legg til skreddersydde felter til de eksisterende, med forskjellige typer å velge mellom: heading, tekst, tekstfelt, valg, checkbox, radio, og/eller opplasting.

en: add an avatar field.
no: legg til et bildefelt (avatar).

en: NOTE:
no: MERK:

en: this plugin only adds/removes fields in the front-end.
no: denne pluginen legger kun til/fjerner felter på front-end

en: The default information-fields will still be visible(and thus modifiable)
no: Standard informasjonsfelter vil fortsatt bli synlige

en: from the back-end, while custom fields will only be visible in the front-end.
no: fra back-end, vil skreddersydde felter kun bli synlige på front-end

en: Plugin Layout
no: Plugin layout

en: Stylesheet used:
no: Styelsheet brukt:

en: Default
no: Standard

en: White
no: Hvit

en: Black
no: Svart

en: None
no: Ingen

en: Save Changes
no: Lagre endringer

en: Show/Hide the Admin Bar on Front End
no: Vis/Skjul administratormeny på front-end

en: User-group
no: Brukergruppe

en: Visibility
no: Synlighet

en: Show
no: Vis

en: Hide
no: Skjul

en: Default Profile Fields
no: Grunnleggende felter

en: Input Field Name
no: Sett inn feltnavn

en: Name:
no: Navn:

en: Username
no: Brukernavn

en: First Name
no: Fornavn

en: Last Name
no: Etternavn

en: Nickname
no: Kallenavn

en: Display name publicly as...
no: Vis mitt navn offentlig som

en: Contact Info:
no: Kontaktinformasjon

en: E-mail
no: E-post

en: Website
no: Nettside

en: About Yourself:
no: Om meg selv:

en: Biographical Info
no: Litt om meg selv

en: New Password
no: Nytt passord

en: Basic Information
no: Grunnleggende informasjon

en: Show/Hide the Admin Bar on Front-end
no: Vis/skjul administratormenyen fra front-end

en: Extra Profile Fields
no: Ekstra profilfelter

en: Register Your Version
no: Registrer din versjon

en: You must be logged in to edit your profile.
no: Du må være innlogget for å redigere profilen din.

en: The avatar was successfully deleted.
no: Bildet ditt er slettet.

en: The attachment "
no: Vedlegget "

en: " was successfully deleted.
no: " er slettet.

en: The changes have been successfully saved.
no: Endringene er lagret

en: The email address you entered is already registered to a different user.<br/>The email address was
no: E-postadressen du skrev inn er allerede registrert på en annen bruker.<br/> E-postadressen var

en: NOT
no: IKKE

en:  updated along with the rest of the information.
no: oppdatert sammen med resten av informasjonen.

en: The email address you entered is invalid. <br/> The email address was
no: E-postadressen du tastet inn er ikke gyldig. <br/> E-postadressen var

en: The passwords you entered do not match. <br/> The password was
no: Passordene du tastet inn stemmer ikke overens. <br/> Passordet var

en: You didn't complete both password fields. <br/> The password was
no: Du fylte ikke ut begge passordfeltene riktig. <br/> Passordet var

en: There was an error while trying to upload the following attachments:<br/>
no: Det skjedde en feil når du prøvde å laste opp følgende vedlegg:<br/>

en: <br/>Possible cause: the size was bigger than
no: <br/>Sannsynlig årsak: størrelsen var større enn

en: b.<br/>The listed attachements were
no: b.<br/>Vedleggene ble

en: There was an error while trying to upload your avatar picture.<br/>Possible cause: size/incorrect file-type.<br/>The avatar was
no: Det oppsto en feil når du forsøkte å laste opp bildet ditt. <br/>Sannsynligvis på grunn av feil størrelse eller feil filtype.<br/>Bildet ble

en: Name
no: Navn

en:  Usernames cannot be changed.
no: Brukernavn kan ikke endres.

en: (required)
no: (påkrevd)

en: Display name publicly as
no: Vis mitt navn offentlig som

en: Contact Info
no: Kontaktinformasjon

en: About Yourself
no: Om deg selv

en: Repeat Password
no: Gjenta passord

en: Update
no: Oppdater

en: You are currently logged in as <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
no: Du er logget inn som <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Log out of this account
no: Logg ut av denne kontoen

en: Log out &raquo;
no: Logg ut &raquo;

en: You have successfully logged in as <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
no: Du har logget inn som <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Password
no: Passord

en: Log in
no: Logg inn

en: Remember me
no: Husk meg

en: Lost password?
no: Mistet passordet?

en: A username is required for registration.
no: Et brukernavn kreves for registrering.

en: Sorry, that username already exists!
no: Brukernavnet er allerede i bruk!

en: You must enter a valid email address.
no: Du må skrive inn en gyldig e-postadresse

en: Sorry, that email address is already used!
no: Denne e-posten er allerede i bruk!

en: You didn't complete one of the password-fields!
no: Du fylte ut feil i et av passordfeltene!

en: The entered passwords don't match!
no: Passordene er ikke like

en: You are logged in as <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.  You don't need another account.
no: Du er allerede logget inn som<a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.  Du trenger vel ikke flere kontoer?

en: Logout &raquo;
no: Logg ut &raquo;

en: A user account for %1$s has been created.
no: En bruker for %1$s har blitt lagt til.

en: Thank you for registering, %1$s.
no: Takk for at du registrerte deg, %1$s.

en: Users can register themselves or you can manually create users here.
no: Brukere kan registrere seg selv eller du kan gjøre det manuelt her.

en: Users cannot currently register themselves, but you can manually create users here.
no: Brukere kan ikke registrere seg selv, men du som har administratorrettigheter kan manuelt legge til brukere her.

en: Only an administrator can add new users.
no: Kun en administrator kan legge til nye brukere.

en:  Send these credentials via email.
no: Send denne informasjon om brukernavn og passord på e-post

en: Add User
no: Legg til bruker

en: Register
no: Registrer
